Misyonumuz

SUN-KA Kağıt olarak; teknolojimizi ve kalitemizi sürekli olarak geliştirmek, çevreci yaklaşımdan taviz vermeden müşterilerimize en iyi hizmeti zamanında vermektir.

Firma Profili

1989 yılından bu yana, yılların tecrübesi ve 26 yıllık başarı hikayesi, kalite anlayışı ve satış sonrası hizmetleri ile Sunka Kağıt ambalaj ve kağıt sektöründe Türkiye'nin saygın 5 büyük gri karton üreticisi arasında yer almayı başarmış ve sektöre katma değer sağlamaya ve yeni açılımlar yaratmaya devam etmektedir.

Sunka Kağıt müşteri odaklı yaklaşımı ile sektörün ihtiyaçlarını ve müşteri beklentilerini her anlamda ürünlerine ve hizmetlerine yansıtarak başarısını her daim devam ettirmektedir.

Sektördeki deneyimini ve modern üretim ve pazarlama anlayışını birleştiren Sunka Kağıt yenilikçi düşüncesi ile kalite standartlarını sürekli yükseltmeyi hedefliyor.

Sektöründe her zaman öncü olmayı kendisine ilke edinmiş SUN-KA Kağıt, Lamine edilmiş GRİ EBAT KARTON ve RENKLİ BOBİN KARTON imalatı konusunda uzmanlaşmış, piyasada bulunan standart ölçülerdeki ürünlerin yanı sıra, müşteri talebine bağlı olarak özel ölçü lamine ebat karton üretimi de gerçekleştirmektedir.

Tarihçe

1989 yılında Ayhan Öztekin ve oğulları ile Sungurlu’da küçük bir alanda kurulan Sunka Kağıt, günde 1.000 kg gibi düşük bir kapasite ile üretime başlamıştır. Piyasadaki arz ve talep dengelerini iyi değerlendiren ve sürekli olarak sektörün nabzını tutan Sunka Kağıt aynı hızlı büyümeyi sürdürerek bir kaç yıl içinde üretimini 15 katına çıkarır. Bugün, 15.000 metrekare alana kurulu fabrikası ile üretim miktarını daha da arttırmaktadır.

Bilgi ve tecrübeye inanan Sunka Kağıt dış kaynak kullanımına önem vermiş ve teknolojik gelişmeleri de takip ederek bir çok konuda işin uzmanları ile çalışmaya yönelmiştir Böylece enerjisinin tümünü asıl işi olan kağıt üretimine aktararak; bilgi teknolojilerine ve kurumsallaşmaya verdiği önemle, 2008-2009 yılında girdiği yapısal değişiklikler sayesinde büyümesi ivme kazanmıştır...