Sosyal Sorumluluk

Çevre bilincine ve hassasiyetine sahip bir kuruluş olarak SUN-KA, “Kağıtlar Çöpe Gitmesin!” sloganıyla okul ve kamu kurum ve kuruluşlarında kağıt toplama kampanyaları düzenleyerek çevre bilincini arttırarak ekonomiye katkıda bulunmaktadır.

SUN-KA yeni nesillerin kağıt ve çevre konusunda bilinçli ve duyarlı hale gelmelerini hedeflemektedir.

Sosyal Sorumluluk

Sun-ka, sosyal sorumluluk projelerine ağırlık veriyor

Geri dönüşüm bilincini insanlara anlatarak, bilgilendirme çalışmalarına hız veriyoruz. Sungurlu ve Çorum çevresinde ‘Bir kilo kağıt getir, bir fidan götür’ projemiz ile atık kağıtları geri kazanıyoruz.

Ayrıca üniversitelerde sektörle ilgili konferanslara konuşmacı olarak katılıp, genç kuşaklara geri dönüşümün önemini ve çevre için ne kadar önemli olduğunu aktarıyoruz. Bu bilinç bütün insanlarımıza yayılmalı. Öncelikle çocuklarımızda ve gençlerimizde bu bilincin yerleşmesini sağlamalıyız ki, sonraki kuşaklara aktarılsın.

Kullanılmış ve atık kağıtları toplayarak, Sun-ka’ya getiren köylerdeki öğretmenlerin, bu bilinç sayesinde öğrencilerinin eğitim ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Sektördeki firmalar halen yurtdışından atık kağıt ithal ediyor. Bu ithalatın durdurulabilmesi için başta evlerdeki bilincin değişmesi ve kağıtları kağıt, camları cam ve plastiklerin de plastik çöplerine atılması gerekiyor.